Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace | Zapomenuté heslo
Doporučujeme CRM spojený s Outlookem a Webem

Software
a vlastní web
pro udržování

vztahů se zákazníky

10 dnů na ověření

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Jakou prezentaci preferujete (4.5.18)

vlastní webová stránka
(3291 hlasů)

 

záznam v katalogu
(3053 hlasů)

 

odborné články
(3085 hlasů)

 

reklamní sdělení
(3061 hlasů)

 

rozesílání emailů
(3149 hlasů)

 

osobní jednání
(3005 hlasů)

 

Historie Multi level marketingu


První používání se objevilo ve 20. letech minulého století. Začátkem 20. let byl v USA zákonem zakázán prodej a výroba alkoholu. Jednoho z pašeráků napadla při podnikání geniální myšlenka. Začal odměňovat pašeráky nejen podle množství propašovaného alkoholu, ale i za zatažení jeho kompliců do tohoto "obchodu". A tak tedy byl vynalezena chytrá a spolehlivá podnikatelská příležitost, která mnoha lidem umožní vydělat peníze.


V letech 1930 - 1950. V roce 1934 začala v Americe podnikat s využitím MLM firma California Vitamins a tak jako první umožnila svým distributorům, aby mohli do obchodu přivést další zájemce a za práci těchto nově přivedených lidí odměňovala distributory bonusem. Každá osoba měla příležitost vybudovat si svoje vlastní podnikání a vydělávat peníze.


Po roce 1950 se takto prodávala v USA kola, boty, drogerie a výživa. S rozvojem výroby se uplatňovaly stále větší nároky na odbyt, které vytvářeli příznivé podmínky podnikání s možností získání trvalých příjmů.Nově se rozvíjející obchodní odvětví ukazovalo svojí sílu.


V roce 1959 dva nejlepší distributoři společnosti Nutrilite založili vlastní firmu Amway Corporation. Tato je dosud jednou z nejstarších Multi level marketingových firem, která působí v celém světě. Tomto roce byla založena asociace distributorů, která hájí zájmy těch ,kteří tuto formu podnikání využívají. Dnes se asociace jmenuje Independent Business Owners Association International (IBOAI).


V roce 1975 na základě fámy o ilegální distribuci napadl Federal Trade Commission (FTC) odvětví Multi level marketingu tzv..Pyramidovým zákonem". Okolo třiceti firem bylo obžalováno. Po čtyřech letech soudních sporů a čtyřech milionech dolarů za soudní výlohy válka mezi FTC a firmami skončila. Tím, co je dnes známo jako Rozsudek Amway (FTC vs. Amway 93 FTC 618), soud rozhodl, že Multi level marketing není ilegální pyramida a že její způsob distribuce je schůdný a zákonný způsob prodeje a distribuce výrobků s možností vybudovat vlastní podnikání a trvalý příjem. Když byla cesta volná, nastal velký rozmach tohoto systému po celém světě.


Po roce 1980 se podnikatelská příležitost objevila v ČR. Díky špatné obchodní politice několika firem a hlouposti mnohých lidí vzniklo okolo Multi level marketingu spousta dohadů, nepravd a značně to tento systém omezilo a poškodilo. Určitý vliv na to měly i pyramidové finanční hry, na kterých se pár lidí spálilo. V současné době má řada firem které systém využívají v ČR oficielní zastoupení a i v období krize zaznamenávají dobré výsledky.


V září 1999 se Multi level marketing objevuje na internetu. Ve Spojených státech byl 1. září 1999 spuštěn nový internetový obchod Quixtar.com, který kromě značkového zboží společnosti nabídl i tisíce dalších výrobků dodávaných tzv. partnerskými obchody. Quixtar se ihned po svém spuštění stal středem pozornosti, neboť se prakticky okamžitě dostal do čela nejrůznějších žebříčků. Obrovský úspěch Quixtaru s sebou přinesl různé varianty podnikání přes internet po celém světě.

Máte zájem o další informace pak neváhejte a napište.Zdravý Čech - životní styl Zajímavé stánky dolcevilla.cz

Mnohem víc než jen hotel. Profesionalita poskytovaných služeb. Ideální místo pro konání firemních akcí.


všechny stránky
Bohatý Čech na facebooku

Aktuality Pojistka na blbost

11.07.2018 - Při výkonu povolání můžete způsobit nemalé škody ať už na majetku, na zdraví či na penězích. Pálit vás to nemusí pouze tehdy, pokud máte správně uzavřené pojištění odpovědnosti z výkonu povolání.         celý článek


všechny aktuality