Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace | Zapomenuté heslo
Doporučujeme CRM spojený s Outlookem a Webem

Software
a vlastní web
pro udržování

vztahů se zákazníky

10 dnů na ověření

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa

Historie Multi level marketingu


První používání se objevilo ve 20. letech minulého století. Začátkem 20. let byl v USA zákonem zakázán prodej a výroba alkoholu. Jednoho z pašeráků napadla při podnikání geniální myšlenka. Začal odměňovat pašeráky nejen podle množství propašovaného alkoholu, ale i za zatažení jeho kompliců do tohoto "obchodu". A tak tedy byl vynalezena chytrá a spolehlivá podnikatelská příležitost, která mnoha lidem umožní vydělat peníze.


V letech 1930 - 1950. V roce 1934 začala v Americe podnikat s využitím MLM firma California Vitamins a tak jako první umožnila svým distributorům, aby mohli do obchodu přivést další zájemce a za práci těchto nově přivedených lidí odměňovala distributory bonusem. Každá osoba měla příležitost vybudovat si svoje vlastní podnikání a vydělávat peníze.


Po roce 1950 se takto prodávala v USA kola, boty, drogerie a výživa. S rozvojem výroby se uplatňovaly stále větší nároky na odbyt, které vytvářeli příznivé podmínky podnikání s možností získání trvalých příjmů.Nově se rozvíjející obchodní odvětví ukazovalo svojí sílu.


V roce 1959 dva nejlepší distributoři společnosti Nutrilite založili vlastní firmu Amway Corporation. Tato je dosud jednou z nejstarších Multi level marketingových firem, která působí v celém světě. Tomto roce byla založena asociace distributorů, která hájí zájmy těch ,kteří tuto formu podnikání využívají. Dnes se asociace jmenuje Independent Business Owners Association International (IBOAI).


V roce 1975 na základě fámy o ilegální distribuci napadl Federal Trade Commission (FTC) odvětví Multi level marketingu tzv..Pyramidovým zákonem". Okolo třiceti firem bylo obžalováno. Po čtyřech letech soudních sporů a čtyřech milionech dolarů za soudní výlohy válka mezi FTC a firmami skončila. Tím, co je dnes známo jako Rozsudek Amway (FTC vs. Amway 93 FTC 618), soud rozhodl, že Multi level marketing není ilegální pyramida a že její způsob distribuce je schůdný a zákonný způsob prodeje a distribuce výrobků s možností vybudovat vlastní podnikání a trvalý příjem. Když byla cesta volná, nastal velký rozmach tohoto systému po celém světě.


Po roce 1980 se podnikatelská příležitost objevila v ČR. Díky špatné obchodní politice několika firem a hlouposti mnohých lidí vzniklo okolo Multi level marketingu spousta dohadů, nepravd a značně to tento systém omezilo a poškodilo. Určitý vliv na to měly i pyramidové finanční hry, na kterých se pár lidí spálilo. V současné době má řada firem které systém využívají v ČR oficielní zastoupení a i v období krize zaznamenávají dobré výsledky.


V září 1999 se Multi level marketing objevuje na internetu. Ve Spojených státech byl 1. září 1999 spuštěn nový internetový obchod Quixtar.com, který kromě značkového zboží společnosti nabídl i tisíce dalších výrobků dodávaných tzv. partnerskými obchody. Quixtar se ihned po svém spuštění stal středem pozornosti, neboť se prakticky okamžitě dostal do čela nejrůznějších žebříčků. Obrovský úspěch Quixtaru s sebou přinesl různé varianty podnikání přes internet po celém světě.

Máte zájem o další informace pak neváhejte a napište.Zdravý Čech - životní styl Doporučujeme přečíst
Duchovní koučink
Duchovní koučink

Probuďte v sobě spirituální potenciál, díky technikám koučování z roviny introspektivního hlasu, ovládněte pocitové nastavení a manifestujte vlastní otázky do svého profesního života....


všechny knížky
Bohatý Čech na facebooku

Aktuality GDPR se blíží

23.04.2018 - Na konci května vstoupí v platnost obecné nařízení o ochraně osobních údajů, známé pod zkratkou GDPR. Tato nová legislativa harmonizuje a upřesňuje pravidla nakládání s osobními údaji v celé Evropské Unii. V českém prostředí se díky vysokým sankcím za nedodržení mluví o „revoluci v ochraně osobních údajů“. Je třeba věnovat pozornost upraveným postupům a zvýšené administrativě. celý článek


všechny aktuality