Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace | Zapomenuté heslo
Doporučujeme CRM spojený s Outlookem a Webem

Software
a vlastní web
pro udržování

vztahů se zákazníky

10 dnů na ověření

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Jakou prezentaci preferujete (4.5.18)

vlastní webová stránka
(3291 hlasů)

 

záznam v katalogu
(3053 hlasů)

 

odborné články
(3085 hlasů)

 

reklamní sdělení
(3061 hlasů)

 

rozesílání emailů
(3149 hlasů)

 

osobní jednání
(3005 hlasů)

 

Podnikání v kvadrantu „M“


Trvalou finanční svobodu a nezávislost nelze získat v zaměstnaneckém poměru, ale podnikáním v pravé části kavadrantu.  Pro úspěšné podnikání je však třeba najít a využít vhodnou podnikatelskou příležitost která nám umožní se do kvadrantu M posunout, udržet se tam a nebo získané postavení zlepšit.

Existuje celá řada podnikatelských příležitostí, které si ani neuvědomujeme. V každé příležitosti  musíme hledat možnost jak jí využít ve svůj prospěch, nebo tak, abychom svým konáním byli prospěšní našemu okolí.  Tento přístup k využití příležitosti lze demonstrovat na příkladu spojeném s rozvojem internetu a internetových obchodů. Současný rozvoj internetu můžeme využít k založení vlastního internetového obchodu a následně můžeme své zkušenosti poskytnout za úplatu dalším, kteří si chtějí internetový obchod  otevřít a tak budovat skupinu obchodů na kterých budeme mít svůj podíl.

Zde je na ukázku uvedeno několik příležitostí, které patří v 21. století k reprezentativním.

Založení podniku. Náš vzdělávací systém mnoho informací o zakládání podniků neposkytuje a tak si většina lidí myslí, že rozjet podnikání je příliš riskantní. V každém z nás je však ukryt potenciál vlastní podnik založit. Podmínkou úspěchu je získat vzdělání, zkušenosti a dostatek peněz. Založení a udržení chodu prosperujícího podniku vyžaduje mít jasnou představu o prospěšnosti podniku pro společnost, dobrou týmovou práci, peníze a pevné vedení (dobrého lídra). Na zakládání podniků byl napsán bezpočet knih. Zisky prosperujícího podniku se stávají pasivním příjmem.

Obchodování s informacemi. Informace se dají šířit mnoha způsoby - knihy, nahrávky, školicí kurzy, články a podobně. Téměř každý z nás může úspěšně prodávat své myšlenky. Každý má v hlavě dost informací a zkušeností, aby mohl popsat: své zkušenosti s koníčky, své odborné znalosti, nebo své životní příběhy a získat tak další zdroj pasivních příjmů.

Franšízing. Tento systém dovoluje podnikat v daném oboru bez počátečních znalostí, bez dlouhého získávání zkušeností a praxe. Snižuje riziko neúspěchu a dovoluje používat držitelovo jméno, provozní systém a postupy, chráněné receptury a strategii pro své vlastní podnikání. Franšízu lze získat například na výrobu zboží, provoz čerpacích stanic, provoz pohostinských zařízení (McDonald's, Dobrá čajovna), provoz hotelů, motelů a restaurací. Nákupem Franšíze je zaručen požadovaný pasivní příjem ale vyžaduje dostatek peněz na nákup.


Multi level marketing
. Většina lidí slyšela o Multi level marketingu nějaké negativní věci, ale jen málokdo si je sám prověřil. Multi level marketing patří k osvědčeným a spolehlivým marketingovým systémům s mnohaletou historií. V období 60. až 80. led distributoři museli nakupovat a dovážet výrobky z centrálních skladů, skladovat výrobky ve svých domácnostech a pak je prodávat dalším lidem a získávat tyto lidi jako další členy do své distributorské sítě. Pokud se jim nakoupené zboží nepodařilo prodat, zůstávalo jim na skladě a v mnoha lidech zanechala celá záležitost pocit hořkosti a zklamání. V současné době má síťový marketing s využitím nových systémů úplně jiný charakter a v rukách mnohých společností je pro distributory legálním zajímavým zdrojem pasivních příjmů při nízkých vstupních nákladech.

Obchodování. Obchodování lze definovat jako proces ve kterém něco (věc, nemovitost) nakoupíme a prodáme s cílem vytvořit zisk. Internetový obchod je převratnou obchodní inovací, která má reálné vyhlídky na další rozvoj. Internetový obchod představuje virtuální velkosklad zboží, ze kterého si zákazník v pohodlí domova přes internet vybírá a nakupuje zboží, které potřebuje. Vybrané zboží je zákazníkovi doručeno bez dalších mezičlánků (sklady, maloprodejny) a zaplatí jej při dodávce. Doručení zboží bez mezičlánků vytváří prostor pro pasivní příjem majiteli a pro zvýhodnění ceny pro zákazníky. Podmínkou úspěchu je mít potřebné vzdělání, zkušenosti s obchodem a dostatek peněz.

Internetový obchod s provizním systémem. Obchod s provizním systémem je nejnovější odchodní inovací, která spojuje všechny výhody franšíze, síťového marketingu i internetového obchodu. Distributor za nízký poplatek získá od provozovatele právo využívat pro vlastní podnikání: ověřený provozní systém, provizní systém vycházející z pravidel síťového marketingu, internetový obchod se zbožím, e-mailové adresy pro styk s provozovatelem a obchodními partnery a řadu dalších výhod. V případě, že na internetovém obchodě je nabízeno zboží pro běžnou spotřebu (s rychlou obrátkou), je prvním úkolem distributora nakupovat zboží především pro svou spotřebu. Druhým, důležitějším, úkolem distributora je naučit využívat internetový obchod s provizním systémem pro vlastní podnikání ostatní lidi. Z realizovaného objemu nákupů pro vlastní spotřebu a nákupů, které uskutečnili ostatní, získává distributor podle pravidel provizního systému odměnu. Vyplacená odměna se stává pasivním příjmem.

Máte zájem o další informace pak neváhejte a napište.Zdravý Čech - životní styl Doporučujeme přečíst
Prostorově orientované systémy pro manažerské rozhodování
Prostorově orientované systémy pro manažerské rozhodování

Využijte několika zrcadlových systémů pro rozložení náročných procesů a naplno zainteresujte kvalitní řízení zdrojů v administrativní evidenci pracovní náročnosti a výkonnosti. Kniha Vám osvětlí "Loft...


všechny knížky
Bohatý Čech na facebooku

Aktuality Pojistka na blbost

11.07.2018 - Při výkonu povolání můžete způsobit nemalé škody ať už na majetku, na zdraví či na penězích. Pálit vás to nemusí pouze tehdy, pokud máte správně uzavřené pojištění odpovědnosti z výkonu povolání.         celý článek


všechny aktuality