Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace | Zapomenuté heslo
Doporučujeme CRM spojený s Outlookem a Webem

Software
a vlastní web
pro udržování

vztahů se zákazníky

10 dnů na ověření

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Jakou prezentaci preferujete (4.5.18)

vlastní webová stránka
(3291 hlasů)

 

záznam v katalogu
(3053 hlasů)

 

odborné články
(3085 hlasů)

 

reklamní sdělení
(3061 hlasů)

 

rozesílání emailů
(3149 hlasů)

 

osobní jednání
(3005 hlasů)

 

Podnikání v kvadrantu „I“


Existuje mnoho různých způsobů jak vytvářet pasivní příjem investováním. Každý z nich je však navržen tak, aby splňoval odlišnou funkci. Investování se tak stává pro většinu lidí chaotické a těžko pochopitelné. Úspěšné investování vyžaduje řadu znalostí, zkušeností a dobrou finanční gramotnost. Zde je na ukázku uvedeno několik různých investičních příležitostí, které jsou z pohledu investorů zajímavé.

Bankovnictví - služby peněžních ústavů. K nejznámějším způsobem hospodaření s penězi patří využití služeb peněžních ústavů, které nabízejí zhodnocení vašich peněz uložených na účtu. Míra zhodnocení záleží na tom, jak dlouho je necháte v peněžním ústavu a na úrokové sazbě, kterou příslušný účet vynáší. Například při úložce 10 Kč denně a úrokové sazbě 10%, budeme mít na účtu   1 000 000 Kč za 34 let. Pro získání pasivního příjmu je třeba ukládat danou částku pravidelně po celou dobu a začít co nejdříve. Nejznámější formou této investiční příležitosti jsou: bankovní účty, termínované vklady a spořící účty.

Kapitálový trh - akcie. Rozvoj kapitálového trhu v naší zemi je neodmyslitelně spjat s kupónovou privatizací a jejími dvěma vlnami, které se přehnaly v letech 1992 - 1994. Právě ta totiž měla rozhodující a klíčový význam pro podobu a vývoj českého kapitálového investování. V této době se naše hospodářství měnilo z centrálně plánovaného na tržní a více než 1700 státních podniků se transformovalo na akciové společnosti s veřejně obchodovatelnými cennými papíry. Běžnému občanovi se tak otevřela možnost investovat své prostředky do nákupu akcií některé z těchto společností a nákupem akcií v ní získat podíl (stát se akcionářem). Pasivní příjem získává akcionář z dividend (podílu na zisku akciové společnosti) nebo, z obchodování s akciemi na burze cenných papírů.

Kapitálový trh - podílové fondy. Zatímco první vlny privatizace se podle zákona směly zúčastnit pouze investiční fondy mající formu akciové společnosti (a tedy právní subjektivitu), do druhé vlny směly vstoupit i podílové fondy, tj. subjekty bez právní subjektivity založené investičními společnostmi. Méně zkušený investor tak mohl své prostředky vložit do nákupu podílu v těchto fondech a pasivní příjem získat jako podíl z výnosů, které investiční fond realizuje. Přesto, že v oblasti investování do podílových fondů došlo za posledních pár let k velkému boomu je český fondový byznys v porovnání s vyspělými státy teprve na začátku.

Trh s nemovitostmi. Je obecně známo, že jedním z nejchytřejších způsobů seriozního získání pasivních příjmů je vydělávat na pronájmu nemovitostí (rodinné domy, kancelářské budovy, obchody, obytné domy, byty, sklady, průmyslové objekty, neobdělávaná půda, komerční prostory, hotely, penziony, restaurace, rekreační objekty, výrobní prostory, zemědělské objekty, garáže, atd.). Podmínkou úspěchu na trhu s nemovitostmi je mít potřebné vzdělání, zkušenosti a ve většině případů dostatek peněz, nebo dostatek jiných aktiv, které mohou posloužit jako záruka pro poskytnutí úvěru na nákup nemovitosti. Čato se za investování vydává nákup a prodej nemovitosti, ale tento způsob podnikání spadá do kvadrantu M.

Pojištění. Život sebou přináší celou řadu rizik. Neštěstí totiž nechodí po horách, ale po lidech. A právě proto mají komerční pojišťovny řadu produktů (na příklad pojištění osob, majetku, podnikatelů...). Pojištění představuje pro pojištěného člověka finanční jistotu v případě nepředvídatelných událostí a v mnohých případech může vložené prostředky zajímavě zhodnotit a tak získat pasivní příjem.

Máte zájem o další informace pak neváhejte a napište.Zdravý Čech - životní styl Zajímavé stánky www.uspory.cz

Úspory.cz jsou projektem skupiny epojištění.cz. Nabízí řešení pro úspory v oblastech pojištění, hypoték, energie, telekomunikace, zdraví a slevových voucherů...


všechny stránky
Bohatý Čech na facebooku

Aktuality Pojistka na blbost

11.07.2018 - Při výkonu povolání můžete způsobit nemalé škody ať už na majetku, na zdraví či na penězích. Pálit vás to nemusí pouze tehdy, pokud máte správně uzavřené pojištění odpovědnosti z výkonu povolání.         celý článek


všechny aktuality