Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace | Zapomenuté heslo
Doporučujeme Možnost refinancování

Se sazbou 1,9%Nejpozději do:
30.4.2018

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa

Peníze z levé a pravé části kvadrantu


Peníze se dají získat řadou způsobů, ale základním zdrojem příjmů je práce. Každý, kdo podle Roberta Kiyosakiho, pracuje, získává peníze v jednom ze čtyř částí CASHFLOW KVADRANTU. (Robert Kiyosaki - autor světových bestsellerů, ve kterých vysvětluje, proč někdo v kapitalizmu peníze vydělává a někdo ne)


Který kvadrant se stal zdrojem našeho základního příjmu nesouvisí jen s naším vzděláním. Souvisí to spíše s tím, v jakém se pohybujeme prostředí a s našimi niterními hodnotami, přednostmi, dovednostmi, slabinami a zájmy. Je důležité si uvědomit, že bez ohledu na to, jakou práci vykonáváme, stále můžeme působit ve všech kvadrantech. Například truhlář si může vydělávat peníze jako zaměstnanec (Z) u některé s firem. Tentýž truhlář se může rozhodnout vydělávat jako, samostatně výdělečně činná osoba (S) a založit si soukromou dílnu, vybavit si ji vlastními stroji a nářadím a vybudovat si svoji klientelu. Nebo se může rozhodnout vlastnit továrnu (firmu) (M) a zaměstnávat jiné truhláře. Nebo generovat příjem z investic (I).

Někteří lidé jsou spokojeni s tím, že pracují jako zaměstnanci, nebo pracují samostatně. Někteří lidé rádi vyhledávají podnikatelské příležitosti a vlastní firmy a nechají pro sebe pracovat jiné. Jsou také lidé, kteří rádi investují a nechávají za sebe pracovat svoje peníze. Různé lidi přitahují různé kvadranty. Zásadní rozdíl ve vytváření příjmů je mezi levou a pravou stranou kvadrantu.


Aktivní příjem. Řada z nás se spoléhá na výplatní pásku, a jsme tudíž zaměstnanci. Další podnikají samostatně a říkáme že, jsou samostatně výdělečně činní. Na levé straně kvadrantu jako zaměstnanci a samostatně výdělečně činní vytváří svůj pracovní příjem 90% všech pracujících lidí. Lidé na levé straně kvadrantu vyměňují svůj čas za peníze a říkáme, že jejich příjem je aktivní. Aktivní příjem vyžaduje aktivní práci jednotlivých lidí a je omezen jejich osobním časem (max. 24 hodin).

Pasivní příjem. Na pravé straně kvadrantu jako majitelé podniků a investoři vytváří svůj příjem 10% pracujících lidí. Lidé na pravé straně kvadrantu věnují svůj čas a peníze vyhledávání podnikatelských příležitostí, budování vlastního podnikání a investování, které jim s využitím času druhých vydělává peníze. Příjem lidí na pravé straně kvadrantu je závislý ne jen na vynaloženém osobním čase a objemu vlastní vykonané práce a tedy říkáme, že jejich příjem je pasivní. Pasivní příjem negenerují sami, nýbrž podnikatelské přílržitosti, nebo investice, které vlastní a jeho výše není omezena. Pasivní příjem má velký ekonomický význam pro ty lidi, kteří mají potřebnou finanční gramotnost a chtějí být finančně nezávislí.

Máte zájem o další informace pak neváhejte a napište.Zdravý Čech - životní styl Doporučujeme přečíst
Jak se loví hlupáci
Jak se loví hlupáci

Autor popisuje situaci tržních podmínek a některých zvyků, které mají značný vliv na zákaznické smýšlení a návyky. V publikaci pochopíte trh z jiného úhlu pohledu, který Vás naučí vybírat si dodavatel...


všechny knížky
Bohatý Čech na facebooku

Aktuality GDPR se blíží

23.04.2018 - Na konci května vstoupí v platnost obecné nařízení o ochraně osobních údajů, známé pod zkratkou GDPR. Tato nová legislativa harmonizuje a upřesňuje pravidla nakládání s osobními údaji v celé Evropské Unii. V českém prostředí se díky vysokým sankcím za nedodržení mluví o „revoluci v ochraně osobních údajů“. Je třeba věnovat pozornost upraveným postupům a zvýšené administrativě. celý článek


všechny aktuality