Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace | Zapomenuté heslo
Doporučujeme CRM spojený s Outlookem a Webem

Software
a vlastní web
pro udržování

vztahů se zákazníky

10 dnů na ověření

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa

Peníze a finanční svoboda


Lidé často říkají, že jejich rodiny jsou zadlužené a nemají peníze. Ale nové peníze jejich problém nevyřeší, pokud se nezmění jejich finanční gramotnost a finanční myšlení. Proto se velmi často stává, že se lidé, na které se náhle sesypou peníze (dědictvím, zvýšením platu, výhrou) se brzy vrátí do stejné situace, ne-li horší, než ve které byli před tím, než peníze dostali. Jestli je finanční myšlení nastaveno na „utratit všechno, co dostanou", pak pravděpodobně zvýšení příjmů bude mít za následek zvýšení výdajů. Mít finanční svobodu znamená získat finanční gramotnost , změnit finanční myšlení a vytvořit dostatečně vysoký pasivní příjem. Uvedené možností jak získat pasivní příjem na pravé straně kvadrantu lze použít a vzájemně kombinovat.

Ten, kdo chce dosáhnout finanční svobody a splnit si svá životní přání, nemůže spoléhat na to, že dostatek peněz získá z aktivních příjmů, tedy prací v levé část kvadrantu. K vybudování finanční svobody je nutné získat peníze v pravé části kvadrantu, tedy vytvářením pasivních příjem. Pro dosažení finanční svobody musí být dosažené pasivní příjmy vyšší než životní výdaje. Finanční svoboda není jenom o penězích. Jde také o vztahu s přáteli, pocitu spokojenosti se svým zdravím a kvalitou života. Pamatujte, že finanční svoboda je úměrná velikosti vlastního osobního růstu.

Finanční svoboda je stav, kdy výše pasivních příjmů pokrývá naše životní výdaje.

Záleží tedy na tom, jaké máme finanční potřeby. Pokud jsme zvyklý žít si v přepychu budeme mít určitě jiné potřeby, než ten kdo je zvyklý žít skromně.

I tomu, kdo žije skromně se dosažením finanční svobody výrazně změní styl života.

Máte zájem o další informace pak neváhejte a napište.Zdravý Čech - životní styl Doporučujeme přečíst
Nástroje Titánů
Nástroje Titánů

Náviky a taktiky vyjímečných osobností, miliardářů a světových ikon. Autor psal knihu jako poznámkový blok s účinnými recepty pro sebe samého. Změnila mu život a doufám, že ho změní i vám....


všechny knížky
Bohatý Čech na facebooku

Aktuality GDPR se blíží

23.04.2018 - Na konci května vstoupí v platnost obecné nařízení o ochraně osobních údajů, známé pod zkratkou GDPR. Tato nová legislativa harmonizuje a upřesňuje pravidla nakládání s osobními údaji v celé Evropské Unii. V českém prostředí se díky vysokým sankcím za nedodržení mluví o „revoluci v ochraně osobních údajů“. Je třeba věnovat pozornost upraveným postupům a zvýšené administrativě. celý článek


všechny aktuality