Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace | Zapomenuté heslo
Doporučujeme Dejte o sobě vědět

Pořídit si web
s redakčním a provizním
systémem.

10 dnů na ověření

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Jakou prezentaci preferujete (4.5.18)

vlastní webová stránka
(3291 hlasů)

 

záznam v katalogu
(3053 hlasů)

 

odborné články
(3085 hlasů)

 

reklamní sdělení
(3061 hlasů)

 

rozesílání emailů
(3149 hlasů)

 

osobní jednání
(3005 hlasů)

 

Peníze a finanční svoboda


Lidé často říkají, že jejich rodiny jsou zadlužené a nemají peníze. Ale nové peníze jejich problém nevyřeší, pokud se nezmění jejich finanční gramotnost a finanční myšlení. Proto se velmi často stává, že se lidé, na které se náhle sesypou peníze (dědictvím, zvýšením platu, výhrou) se brzy vrátí do stejné situace, ne-li horší, než ve které byli před tím, než peníze dostali. Jestli je finanční myšlení nastaveno na „utratit všechno, co dostanou", pak pravděpodobně zvýšení příjmů bude mít za následek zvýšení výdajů. Mít finanční svobodu znamená získat finanční gramotnost , změnit finanční myšlení a vytvořit dostatečně vysoký pasivní příjem. Uvedené možností jak získat pasivní příjem na pravé straně kvadrantu lze použít a vzájemně kombinovat.

Ten, kdo chce dosáhnout finanční svobody a splnit si svá životní přání, nemůže spoléhat na to, že dostatek peněz získá z aktivních příjmů, tedy prací v levé část kvadrantu. K vybudování finanční svobody je nutné získat peníze v pravé části kvadrantu, tedy vytvářením pasivních příjem. Pro dosažení finanční svobody musí být dosažené pasivní příjmy vyšší než životní výdaje. Finanční svoboda není jenom o penězích. Jde také o vztahu s přáteli, pocitu spokojenosti se svým zdravím a kvalitou života. Pamatujte, že finanční svoboda je úměrná velikosti vlastního osobního růstu.

Finanční svoboda je stav, kdy výše pasivních příjmů pokrývá naše životní výdaje.

Záleží tedy na tom, jaké máme finanční potřeby. Pokud jsme zvyklý žít si v přepychu budeme mít určitě jiné potřeby, než ten kdo je zvyklý žít skromně.

I tomu, kdo žije skromně se dosažením finanční svobody výrazně změní styl života.

Máte zájem o další informace pak neváhejte a napište.Zdravý Čech - životní styl Doporučujeme přečíst
Finanční gramotnost - Výpočty v Excelu
Finanční gramotnost - Výpočty v Excelu

Naučte se spravovat finanční toky skrze excel tabulky spolu s matematickými modely, výpočtů účetních jednotek. Kniha Vás nasměruje pro analytickou správu prostředků a majetku.


všechny knížky
Bohatý Čech na facebooku

Aktuality Pojistka na blbost

11.07.2018 - Při výkonu povolání můžete způsobit nemalé škody ať už na majetku, na zdraví či na penězích. Pálit vás to nemusí pouze tehdy, pokud máte správně uzavřené pojištění odpovědnosti z výkonu povolání.         celý článek


všechny aktuality