Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace | Zapomenuté heslo
Doporučujeme Možnost refinancování

Se sazbou 1,9%Nejpozději do:
30.4.2018

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa

Jak dosáhnout finanční svobody


Převezměte zodpovědnost za svůj život. Přijměte dosažení finanční svobody a zlepšení života jako závazek. Přestaňte obviňovat ostatní a veškerou energii použijte na vytváření konstruktivních cílů k dosažení finanční svobody. Buďte zodpovědní k závazku, který jste na sebe vzali a vytrvalí při jeho plnění.


Změňte kvadrant
. Z možností získat dalších příjem vyberte ty, které zajistí získat především další pasivní příjmy. Změnit kvadrant je lepší než měnit zaměstnání. Vlastněte systémy a nechte peníze, aby pracovaly pro Vás.

Naučte se přednostně „platit sobě". Alespoň 10 % vašich stávajících příjmů věnujte pravidelně na svoje vzdělání a na získání dalších aktiv.


Věnujte pozornost finančním rozhodnutím
. Pamatujte, že finanční rozhodnutí většího rozsahu (nákup domu, auta,...) i menšího rozsahu (nákup spotřebního zboží, služby,...) vyžadují stejnou pozornost a mohou přinášet jak aktiva, tak i pasiva. Uvědomováním si ceny i při malých nákupech se dá jen obtížně vydělat, ale dá se naspořit překvapivě hodně peněz. Získejte finanční gramotnost.


Změňte svůj způsob myšlení
. Učte se myslet tak, jak myslí ti kteří umí zacházet s penězi a dosáhli finanční svobody. Stýkejte se s takovými lidmi a poslouchejte jejich rady.


Vytvářejte si správný vztah k penězům a k bohatým lidem
. Myšlenky typu „peníze jsou kořenem všeho zla, bohatí lidé jsou zloději" změňte na „ peníze pomáhají dosáhnout finanční svobody a šťastného života, jedině bohatí lidé jsou schopni pomoct těm, kteří to nejvíc potřebují".


Určete si konkrétní termín. Napište si datum, kdy chcete finanční svobody dosáhnout a přesnou částku peněz z pasivních příjmů, kterou pro dosažení finanční svobody potřebujete. Částka i termín musejí být určeny jednoznačně. Vzhledem k tomu, že se může jednat o dlouhodobý úkol, stanovte konkrétně i dílčí termíny s konkrétní výší dosažených pasivních příjmů. Nedávejte si příliš vysoké cíle, je lepší je postupně upřesňovat. Napsaný cíl si nechte na viditelném místě.


Ujasněte si, co jste ochotni obětovat. Přesně vymezte a napište, co hodláte poskytnout na oplátku za finanční svobodu, kterou chcete získat. Vždycky platí pravidlo „něco za něco".


Stanovte si přesný plán. Podmínkou dosažení úspěchu je roční, měsíční a týdenní plán toho jak finanční svobody chcete dosáhnout. Stanovený plán začněte neprodleně plnit a pravidelně jej kontrolujte. Odměňte se za každý dílčí úspěch, kterého jste na cestě ke stanovenému cíli dosáhli.


Představujte si a chovejte se tak, jako že jste finanční svobody dosáhli
. Představy o tom kam pojedeme tím novým autem, co si koupím jen tak pro radost, jaká bude dovolená,...Vám dodají energii pro další práci.

Pro získání zkušeností s podnikáním, tvorbou pasivních příjmů a návyků potřebných k dosažení finanční svobody odborníci doporučují využít nabídku podnikání přes internet s provizním systémem, který v rukou dobrých společností zaručuje jak pasivní příjem tak i osobní růst. Vytvořený pasivní příjem pak umožňuje jednotlivé nástroje na jeho zvýšení dostatečně efektivně využít. Je důležité začít co nejdříve a počítat s tím, že požadovaný efekt se projeví v průběhu dvou až tří let. Je tu příležitost jak si představy o spokojeném životě splnit. Stačí jen začít a vytrvat.


Peníze nikdy neudělaly a nikdy neudělají žádného člověka šťastným. Štěstí je dividenda z dobře investovaného života.(Franklin, Ipsen).

Našli jste v článku něco zajímavého? Máte návrh na doplnění? Co si o námětu článku myslíte? Máte k článku nějaký dotaz?  Napište nám

Další informace:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Finan%C4%8Dn%C3%AD_gramotnost

http://www.bohatycech.cz/clanky/

http://www.facebook.com/Kompletni.Investicni.ServisZdravý Čech - životní styl Zajímavé stánky cz.jooble.org

Jooble je pracovní portál, který Vám pomůže najít vysněnou práci. Naleznete zde všechny nabídky volných pracovních míst.


všechny stránky
Bohatý Čech na facebooku

Aktuality GDPR se blíží

23.04.2018 - Na konci května vstoupí v platnost obecné nařízení o ochraně osobních údajů, známé pod zkratkou GDPR. Tato nová legislativa harmonizuje a upřesňuje pravidla nakládání s osobními údaji v celé Evropské Unii. V českém prostředí se díky vysokým sankcím za nedodržení mluví o „revoluci v ochraně osobních údajů“. Je třeba věnovat pozornost upraveným postupům a zvýšené administrativě. celý článek


všechny aktuality