Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace | Zapomenuté heslo
Doporučujeme Dejte o sobě vědět

Pořídit si web
s redakčním a provizním
systémem.

10 dnů na ověření

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa

Finance pod kontrolou


Příklady uvedené v předchozím článku jsou očividně jednoduché. Je z nich zřejmé jak finance v rodinném rozpočtu působí. Objasňují co je rozpočet, co je rozvaha a jaký mají vzájemný vztah. Příklady ukazují, co jsou aktiva, k čemu jsou aktiva, jak je získat a co jsou pasiva a jak se bránit jejich nárůstu. To je ve stručnosti veškeré tajemství finanční gramotnosti. Jestliže chceme mít své finance pod kontrolou, musíme umět čísla v rozpočtu a rozvaze číst a rozumět jejich vzájemným vazbám.


Chceme-li mít dostatek peněz tak, po celý život, budujte vlastní podnikání, kupujme nebo tvořme aktiva, která přináší další příjem a zlepšují finance v rodinném rozpočtu. Pokud chceme být chudí tak, nehledejme možnosti jak získat finanční gramotnost, jak získat další příjem, tvořme si pasiva, tedy různé úvěry, půjčky, hypotéky, leasingy, splátkové kalendáře, atd.. Z tohoto všeho budeme platit v té lepší variantě jen úroky, ale většinou dojde i na různé nemalé sankce, penále, smluvní pokuty a peníze vyhazujeme z okna. Celý život nás finance budou trápit a připravovat nepříjemné chvilky.


Někdy je těžké rozlišit, zda je náš dům, ve kterém bydlíme, aktivum nebo pasivum. Chudý člověk by řekl, že je aktivum. Bohatý člověk to však vidí opačně. Dům, ve kterém bydlí, mu nepřináší příjem, jen do něho strká peníze, tudíž je to pasivum. To je jeden z rozdílů v myšlení chudých a bohatých. Pokud chceme svoje finance zvládat pak, se vedle znalosti rozpočtu a rozvahy musíme naučit myslet tak jak myslí bohatí.


Pokud se rozhodnete získat finanční gramotnost a mít své finance pod kontrolou, tak se připravte na to, že pracujete na sobě a pro sebe. Rozhodující pro dosažení jakéhokoliv cíle je důležité si jej stanovit. Cíl který nemáme se nám nemůže nikdy splnit. Pokud máme správný cíl, pak je pro jeho splnění potřeba začít něco dělat a vydržet, dokud se nám nepodaří ho splnit.


Buďte optimističtí, trpěliví a připraveni na úspěchy i nezdary. Ke změnám ve finanční oblasti nedochází snadno, ani přes noc.


Našli jste v článku něco zajímavého? Máte návrh na doplnění? Co si o námětu článku myslíte? Máte k článku nějaký dotaz? Napište nám

Další informace:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Finan%C4%8Dn%C3%AD_gramotnost

http://www.bohatycech.cz/clanky/

http://www.facebook.com/Kompletni.Investicni.ServisZdravý Čech - životní styl Doporučujeme přečíst
Prostorově orientované systémy pro manažerské rozhodování
Prostorově orientované systémy pro manažerské rozhodování

Využijte několika zrcadlových systémů pro rozložení náročných procesů a naplno zainteresujte kvalitní řízení zdrojů v administrativní evidenci pracovní náročnosti a výkonnosti. Kniha Vám osvětlí "Loft...


všechny knížky
Bohatý Čech na facebooku

Aktuality GDPR se blíží

23.04.2018 - Na konci května vstoupí v platnost obecné nařízení o ochraně osobních údajů, známé pod zkratkou GDPR. Tato nová legislativa harmonizuje a upřesňuje pravidla nakládání s osobními údaji v celé Evropské Unii. V českém prostředí se díky vysokým sankcím za nedodržení mluví o „revoluci v ochraně osobních údajů“. Je třeba věnovat pozornost upraveným postupům a zvýšené administrativě. celý článek


všechny aktuality