Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace | Zapomenuté heslo
Doporučujeme Dejte o sobě vědět

Pořídit si web
s redakčním a provizním
systémem.

10 dnů na ověření

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Jakou prezentaci preferujete (4.5.18)

vlastní webová stránka
(3291 hlasů)

 

záznam v katalogu
(3053 hlasů)

 

odborné články
(3085 hlasů)

 

reklamní sdělení
(3061 hlasů)

 

rozesílání emailů
(3149 hlasů)

 

osobní jednání
(3004 hlasů)

 

Finance pod kontrolou


Příklady uvedené v předchozím článku jsou očividně jednoduché. Je z nich zřejmé jak finance v rodinném rozpočtu působí. Objasňují co je rozpočet, co je rozvaha a jaký mají vzájemný vztah. Příklady ukazují, co jsou aktiva, k čemu jsou aktiva, jak je získat a co jsou pasiva a jak se bránit jejich nárůstu. To je ve stručnosti veškeré tajemství finanční gramotnosti. Jestliže chceme mít své finance pod kontrolou, musíme umět čísla v rozpočtu a rozvaze číst a rozumět jejich vzájemným vazbám.


Chceme-li mít dostatek peněz tak, po celý život, budujte vlastní podnikání, kupujme nebo tvořme aktiva, která přináší další příjem a zlepšují finance v rodinném rozpočtu. Pokud chceme být chudí tak, nehledejme možnosti jak získat finanční gramotnost, jak získat další příjem, tvořme si pasiva, tedy různé úvěry, půjčky, hypotéky, leasingy, splátkové kalendáře, atd.. Z tohoto všeho budeme platit v té lepší variantě jen úroky, ale většinou dojde i na různé nemalé sankce, penále, smluvní pokuty a peníze vyhazujeme z okna. Celý život nás finance budou trápit a připravovat nepříjemné chvilky.


Někdy je těžké rozlišit, zda je náš dům, ve kterém bydlíme, aktivum nebo pasivum. Chudý člověk by řekl, že je aktivum. Bohatý člověk to však vidí opačně. Dům, ve kterém bydlí, mu nepřináší příjem, jen do něho strká peníze, tudíž je to pasivum. To je jeden z rozdílů v myšlení chudých a bohatých. Pokud chceme svoje finance zvládat pak, se vedle znalosti rozpočtu a rozvahy musíme naučit myslet tak jak myslí bohatí.


Pokud se rozhodnete získat finanční gramotnost a mít své finance pod kontrolou, tak se připravte na to, že pracujete na sobě a pro sebe. Rozhodující pro dosažení jakéhokoliv cíle je důležité si jej stanovit. Cíl který nemáme se nám nemůže nikdy splnit. Pokud máme správný cíl, pak je pro jeho splnění potřeba začít něco dělat a vydržet, dokud se nám nepodaří ho splnit.


Buďte optimističtí, trpěliví a připraveni na úspěchy i nezdary. Ke změnám ve finanční oblasti nedochází snadno, ani přes noc.


Našli jste v článku něco zajímavého? Máte návrh na doplnění? Co si o námětu článku myslíte? Máte k článku nějaký dotaz? Napište nám

Další informace:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Finan%C4%8Dn%C3%AD_gramotnost

http://www.bohatycech.cz/clanky/

http://www.facebook.com/Kompletni.Investicni.ServisZdravý Čech - životní styl Zajímavé stánky tvujzivot.cz

Jaký je Váš smysl života?


všechny stránky
Bohatý Čech na facebooku

Aktuality Pojistka na blbost

11.07.2018 - Při výkonu povolání můžete způsobit nemalé škody ať už na majetku, na zdraví či na penězích. Pálit vás to nemusí pouze tehdy, pokud máte správně uzavřené pojištění odpovědnosti z výkonu povolání.         celý článek


všechny aktuality