Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace | Zapomenuté heslo
Doporučujeme CRM spojený s Outlookem a Webem

Software
a vlastní web
pro udržování

vztahů se zákazníky

10 dnů na ověření

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Jakou prezentaci preferujete (4.5.18)

vlastní webová stránka
(3291 hlasů)

 

záznam v katalogu
(3053 hlasů)

 

odborné články
(3085 hlasů)

 

reklamní sdělení
(3060 hlasů)

 

rozesílání emailů
(3149 hlasů)

 

osobní jednání
(3004 hlasů)

 

Jak vytvořit seznam


Pokud máte to štěstí,že máte k dispozici seznam e-mailů, který se dokonce postupně rozrůstá, pak vám většina lidí bude závidět. Ti kteří takový seznam nemají musí počítat s tím, že jeho vytvoření neí jednoduché a vytvoření dobrého seznamu, vyžaduje dostatek času, energie a vytrvalosti.

Jsou tři základní možností jak si seznam e-mailů pořídit a to koupit, pronajmout nebo vybudovat.

Koupit seznam kontaktů.

Nákup seznamu kontaktů by se mohl zdát jako nejlepší volba. Jednoduše si koupíme a nemusíme se o nic starat. Rozhodně se však nejedná o chytrý tah a dá se také charakterizovat jako to nejhorší, co lze udělat. Koupí seznamu kupujeme něco co neznáme a můžeme koupit něco z čeho nás bude následně bolet hlava. Pokud je někdo ochoten prodávat kopii svého seznamu, tak to znamená, že  mu na něm nezáleží a chce jen získat co nejlepší cenu.
Takový seznam se může ukázat jako naprosto nepoužitelný.
Pokud jej používáno několik kopií tak se může stát, že adresáti budou zahlcování řadou různorodých zpráv, které je budou obtěžovat a zprávy nebudou číst a v tu chvíli naše snaha něco prodat přichází vniveč. Nezájem a nízká odezva však nemusí být to nejhorší co nás potká. Je velice pravděpodobné, že budeme označeni za rozesilstele spamu a to má pro naše záměry neblahé následky. Ne každý nákup seznamu misí být špatnou investicí, ale vždy je nutné být obezřetný a vždy si musíme být jistí, že kupujeme originál ke kterému neexistuje žádná kopie. Vždy je navíc potřeba k rozesíláním e-mailů získat souhlas.

Pronajmout seznam kontaktů.

Jedná se o situaci, kdy někdo cizí, za poplatek, který mu zaplatíme, nabídne svým návštěvníkům, aby se zapsali na náš seznam. Prakticky to znamená, že naše nabídka bude zveřejněna na cízí webové stránce s odkazem na náš e-mail. Poplatek za tuto službu je obvykle založen na množství lidí, kteří na naší nabidku reagují. I v tomto případě je potřeba získat souhlas s rozesíláním e-mailů. Takovýto pronájem je mnohem bezpečnější než koupě, ale přezto tuto možnost využívejme jen jaku něco co nám poslouží po dobu než se nám podaří vybudovat seznam vlastní.

Vybudovat vlastní seznam kontaktů.

Vlastní seznam kontaktů, představuje  velmi hodnotné aktivum. Vlastní seznam kontaktů můžeme budovat s využitím klasických postupů - OFFLINE a nebo svyužitím postupů které umožňují moderní informační technologie -ONLINE. Kontakt získáme a můžeme doložut na základě vyplňeného formuláře, registrace nebo žádosti o zaslání dalších informací. V těchto případech není potřeba k mrozesílání e-mailů souhlas.

 

OFFLINE budování seznamů

Základem offline seznamu mohou být stávající kontakty na skupini lidí, se kterými jsme jž někdy dříve navázali, nebo navazujeme vztah založený na vzájemné důvěře. Jedná se o kontakty na ty, kteří již projevili zájem o naše produkta nebo služby, případně produkty nebo služby již využívají a jsou s nimi spokojeni.

Můžeme osobně kontaktovat a předávat vizitky, nebo připravený propagační materiál s odkazem na náš e-mail.   Osobní kontakt bychom měli pro budování svého seznamu využívat vždy.

K propagaci můžeme obdobně využít poštu a inzerci (noviny, místní rozhlas, …).

Pokud budete pro budování seznamu využívat tuto metodu, potom je nutné si o e-mail říkat při každé příležitosti a při každém kontaktu se stávajícími zákazníky i neznámým člověkem. Mějte neustále na mysli, že pokud promeškáme jednu příležitost pak je možné, že jsme právě přišli o e-mailovou adresu jednoho z možných budoucích zákazníků.

Budování seznamu e-mailových adres „offline“ nezaručuje velký úspěch, ale každý nový kontakt za to stojí.

 

ONLINE budování seznamů

Online budování seznamů přináší celou řadu originálních a efektivních možností. Lze využít na příklad těchto nástrojů: webových stránek, bulletinů, e-mailů, specializovaných inzertních serverů a e-novin. K výhodám online budování seznamů patří: krátká doba odezvy, nízké režijní náklady, neomezená pracovní doba, neomezený dosah, můžeme si určit dobu platnosti inzerátu a možnost získat lidi s nabídkou našich produktů nebo služebna již seznámené. Tomu, kdo dokáže využít mimořádně výhodné podmínky online budování seznamů se otvírají nové možnosti při doplňování lidí do svých seznamů s tím, že si nezavírá možnost využít přo osobním kontaktu, některý z offline způsobů.

Webová stránka je jeden z nejefektivnějších nástroj při online budování seznamů. Webové stránky mohou být vlastní nebo cízí které nějak souvisí s naším produktem nebo službou. Na  Webové stránce má každý možnost získat základní informace a v případě, že od takového člověka získáme e-mail, tak máme kontakt na člověka o kterém víme, že ho náš produkt nebo služba zajímají. Jedna z mořnost jak získat adresu na vlastní webovou stránku a další informace lez zdarma získat po registraci http://www.bohatycech.cz/registrace/?.

Bulletin je možné si nechat zpracovat od společností, které se na jejich tvorbu specializují. Ušetříte tak svůj čas. Je také možné propagovat své produkty nebo služby v cizím obdobně zaměřeném bulletinu.

Není pochyb o tom, že vytvořít seznam e-mailových adres stojí čas a někdy i peníze. Při vytváření seznamů si pamatujme, že mít seznams miliónem e-mailových adres je skvělé, ale určitě je mnohem lepší mít seznam se sto tisíci adresami lidí, kteří mají zájem o to co jim nabízíte a se kterými jsme navázali vztah.

Budování seznamu e-mailových adres je nepřetržitý proces.

Máte zájem o další informace pak neváhejte a napište.Zdravý Čech - životní styl Doporučujeme přečíst
Mezinárodní obchodní operace
Mezinárodní obchodní operace

Publikace Vás provede obecným konceptem organizace mezinárodního podnikání, náležitosti, jako je legislativa cizích trhů, operační systémy pro přemostění firemních cílů do mezinárodního prostředí....


všechny knížky
Bohatý Čech na facebooku

Aktuality Pojistka na blbost

11.07.2018 - Při výkonu povolání můžete způsobit nemalé škody ať už na majetku, na zdraví či na penězích. Pálit vás to nemusí pouze tehdy, pokud máte správně uzavřené pojištění odpovědnosti z výkonu povolání.         celý článek


všechny aktuality